Festiwal „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” od 5 lat gości w Krzyżanowie i w tym roku nie mogło być inaczej, zwłaszcza że Parafia pw. św. Barbary obchodzi 700-lecie istnienia. Elbląska Orkiestra Kameralna sprawiła mieszkańcom drugi muzyczny prezent w tym roku – w marcu kameraliści zaprezentowali się w towarzystwie Pauli Preuss. Tym razem do EOK dołączyła Kasia Moś z zespołem, a kościelne mury wypełniła muzyka Stanisława Moniuszki.
|